O mně

Tak abyste věděli, s kým máte tu čest…

Jméno: Burák

Znamení: Ryba

Vzdělání: Každej den jsem o něco chytřejší, ve škole jsem dosáhl maturity

Stav: Svobodnej

Orientace: Hetero

Oblíbené jídlo: Jítrnice

Oblíbené alko: Pivo, bílý víno, dobrej rum

Oblíbené nealko: Voda

Oblíbená droga: Kromě chlastu a čokolády drogy nesnáším

Oblíbený film: Komedie

Oblíbený sport: Hokej

Oblíbený spisovatel: Martin Handford, Walt Disney

Oblíbená hudba: Rock

Oblíbené místo: Je mi dobře tam, kde mě nikdo nesere

Koníčky: Rád jezdím na vejlety..

A jak to vlastně začalo…

Občas jsem měl různě po hospodách nebo jinačích mejdanech chuť se vyjádřit básní na určitou situaci, až jsem jednou dostal tip, ať to vydám, že to není úplně blbý. Na něco takovýho jsem samozřejmě nereagoval, až se to časem začalo stupňovat a já s tím nakonec souhlasil.

Bylo to nějak ve stylu: „Oukej, vole, zejtra mi to ještě připomeň, kdybych na to třeba zapomněl…“

Potom teda ještě proběhlo pár mejdanů, až jsem si jednoho dne vážně sedl a pokusil se něco napsat na kus papíru. V tu chvíli jsem zjistil, že hulákat něco v hospodě je fajn, ale pak si sednout a napsat to není úplně legrace…

Řekl jsem si, že v první řadě to musím brát jako prdel a jako prdel to budu brát vždycky. Chvíli nato vyšla díky nakladatelství Anahita má první humorně depresivní sbírka básní “I Ty se v tom najdeš“ (2020).

Kniha měla během chvilky skvělé ohlasy a to mě nakoplo k tomu, abych se psaní věnoval i nadále. Je vážně super pocit bejt součastí toho, když něco děláš proto, že Tě to baví a ocení to i druzí.

V nejbližší době se těším na živý autorský čtení, který jsem samozřejmě pojal po svým, takže je na co se těšit, protože vážně nebudu sedět na židli a jen tak číst…